آغاز لیگ برتر ۱۴ سال کابل 

108 بازدید
اسد ۱۶, ۱۳۹۶
خبرهای جدید

فدراسیون فوتبال افغانستان برای کشف استعدادهای جوان و تقویت تیم های رده های سنی پایه فوتبال کشور مسابقات لیگ برتر فوتبال ۱۴ سال را در شهر کابل راه اندای نمود.
این مسابقات برای نخستین بار است که بصورت لیگ برگزار می گردد و تیم های حضور یافته در این لیگ به مدت چهار ماه با یکدیگر به رقابت می پردازند.
فدراسیون فوتبال افغانستان مطابق با برنامه های کوتاه مدت و طویل مدت خود مسابقات گوناگون را روی دست دارد که مطابق با برنامه این مسابقات را به پیش میبرد.
در کنار آغاز لیگ برتر فوتبال ۱۴ سال کابل این فدراسیون توانست لیگ های ۱۰، ۱۱ و ۱۲ سال خود را با موفقیت به پایان برساند و بعد از ختم لیگ ۱۴ سال لیگ های ۱۶ و ۱۸ سال نیز راه اندازی می گردد.
در در برنامه های طویل مدت این فدراسیون تصمیم دارد که لیگ های رده های سنی مختلف را مانند لیگ برتر فوتبال افغانستان میان قهرمانان هشت زون کشور راه اندازی نماید.
قابل یاداوریست که لیگ ۱۴ سال کابل روزهای پنجشنبه و جمعه روز سه مسابقات در استدیوم فدراسیون فوتبال راه اندازی میشود.در مورد فدراسیون فوتبال افغانستان

فدراسیون فوتبال افغانستان نهاد اداره‌کننده فوتبال در افغانستان است. این نهاد در سال ۱۹۲۲ پایه‌گذاری شده و اکنون عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا است.